Новий рік — свято, на яке чекають і дорослі, і діти. Хоча сьогодні через війну святкового настрою практично немає, надія на світле майбутнє та здійснення бажань все ж жевріє в душі кожного українця.
З Новим Роком! Всім добра,
Світла, посмішок, тепла, Миру, радості, достатку І у справах всіх – порядку!
Хай печалі із журбою Рік старий візьме з собою. А в Новому – тільки щастя І чудовий світлий настрій!
понеділок, 19 грудня 2022 р.
День Святого Миколая – особливе свято, яке ми відзначаємо щороку 19 грудня. В цей день варто пробачити образи навіть ворогам, допомогти нужденним і обов’язково порадувати дітлахів подарунками, смаколиками та медовими "Миколайчиками".
середа, 7 грудня 2022 р.
Дівочий оберіг
Сьогодні, 7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме українська хустка об'єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.Головною метою даного цьогорічного проєкту є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.
Флешмоб має назву: "Зроби фото з хусткою", під час якого кожна жінка прикрасить себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки.
Відтак усіх українок закликають робити світлини з хусткою та публікувати у соцмережах із хештегом #УкраїнськаХустка.
З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.
Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.
понеділок, 28 листопада 2022 р.
Щорічно, в четверту суботу листопада ми вшановуємопам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років — геноциду українського народу. 26 листопада 2022 року будуть 90-ті роковини Голодомору.
З лютого 2022 року вся Україна в жалю та скорботі за тими, хто віддав життя за свободу нації. Нас знищували комуністи тоді, в 30-х роках 20-го століття, і намагається викорінити русня зараз. Проте всі злодіяння ворогів не минуть безкарно, і кожен, хто посягає на українську землю та незалежність, буде мати справу із незламним українським народом, ЗСУ, Міжнародним кримінальним судом та тотальною ізоляцією протягом багатьох десятків років у майбутньому. Ми ніколи не пробачимо смерті українців від Голодоморів і ніхто не зможе зітерти з пам’яті ракети, бомби, сирени, знищені міста та людські долі. «… нас не зламати...
понеділок, 21 листопада 2022 р.
День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Гідність і свобода – це портрет українця. Кожного – і військового, і рятівника, волонтера і лікаря, фермера і залізничника, кухаря і дизайнера. Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили і волі, нашої наснаги до боротьби, нашого нестраху й уміння усілякими засобами, а часом і голіруч протистояти ординській навалі.
Ми платимо високу ціну за нашу мрію. Однак, незважаючи на всі спроби нас залякати, далі йдемо вперед. Бо українці виросли з укоріненим на генетичному рівні прагненням волі. Нині воно ще дужче гуртує нас перед нашою мрією і завданням – бути самостійним господарем на власній землі.
середа, 12 жовтня 2022 р.
Посвята в козачата
« Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця. Хиноцька школа - надійний оплот козацького духу.
До посвяти в козачата юні п’ятикласники готувалися ще з вересня місяця і чекали цього дня з великим нетерпінням.
Знайомилися з структурою організації, її планами, вивчали правила козачат. А головне- познайомилися з цікавими сторінками історії козацького війська, з видатними гетьманами України. П’ятикласники тепер твердо знають, що козаки-це вільні, безстрашні люди, борці за волю українського народу. Саме дійство пройшло у дусі козацьких забав. Діти співали, малювали, заплітали на швидкість косу, брали участь в спортивних змаганнях. А також змагалися у історичному конкурсі. На завершення свята дали клятву дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами своєї держави.
День миру-особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир своїми руками.Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.
Нехай цей рік буде набагато яскравішим, крутішим та успішнішим, ніж минулий, і нехай попереду чекає багато відкриттів, звершень і блискучих перемог. Учися, дій, мрій, працюй, старайся, вір і перемагай!
День Незалежності - велике державне свято, яке громадяни нашої країни відзначають щороку.Дорогі українці, вітаємо вас зі всенародним святом - Днем Незалежності України! Нехай ваші тіла, справи і особиста думка також будуть незалежними. І тільки серце нехай буде обов'язково полоненим любов'ю. Бажаємо вам тотального поліпшення життя, хронічного щастя, непохитного здоров'я і щоденних посмішок.
Сьогодні ми вшановуємо один із головних національних символів України – Державний Прапор, що є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності. Патріотизм, любов до Батьківщини, почуття національного єднання народжується в наших серцях коли звучить Державний Гімн і майорить Державний Прапор. Шануймо те, що нас об’єднує! З Днем Державного Прапора, Україно!
Дорогі випускники! Прийміть щирі вітання з закінченням школи! Позаду довгий шлях до знань, але попереду світла, захоплива дорога багатьох можливостей, творчих ідей, здійснення мрій. Нехай тільки хороше, яскраве і незабутнє чекає вас. Нехай ніколи не залишає щастя, удача і везіння! Великих Вам успіхів, удачі та хороших товаришів, позитивних емоцій, націленості на результат і віри в краще! Щасливої життєвої дороги!
Сьогодні минає 7-ма річниця з дня загибелі Героя України, одного з її найкращих синів, Шеляга Володимира Анатолійовича, який поклав життя, захищаючи свою Батьківщину та народ в неоголошеній війні. Володимир Анатолійович назавжди залишиться в серці кожного з нас, як приклад патріотизму, незламності духу, добра, самопожертви та безмежної любові до України. Тож вшануймо сьогодні світлу пам'ять про загиблого Героя хвилиною мовчання та згадаймо його душу у молитві.
Пам’ять про нашого земляка живе у серцях кожного!
Герої не вмирають! Вічна йому слава!
…У хоробрих є тільки безсмертя, смерті у хоробрих не буває!
середа, 1 червня 2022 р.
З Днем Захисту Дітей!
У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей.
Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Тож наполегливо оволодівайте знаннями, творчо мисліть, розвивайте свої здібності, щоб стати гідними громадянами України, бо Ви це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя.
День української вишиванки 2022 - свято, яке українці зустрічають щороку. На честь нього не передбачені вихідні, але ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.
У мирний час в різних містах люди влаштовували флешмоби і ярмарки, змагання та концерти. Зараз, у воєнний час, влада не рекомендує влаштовувати масові заходи, але кожен українець може вдягти вдома вишиванку і зустріти торжество в колі сім'ї.
З ДНЕМ ВИШИВАНКИ
понеділок, 9 травня 2022 р.
Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті.
Цьогоріч День Європи в Україні особливий - ми зустрічаємо його в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.
Жінку-матір вшановують здавна. Це свято має багатовікову історію. Все почалося від давньогрецького культу матері – обряди, ритуали, містерії на честь Великої матері богів відбувалися навесні по всій Азії.В Україні травень вважають місяцем Пречистої Діви Марії. Саме до неї віряни звертаються з молитвами про допомогу та захист. Також Богородиця є опікункою козацтва.
В українській громаді День матері вперше відзначали у 1928 році завдяки "Союзу українок Канади". А вже у 1929 році це свято відзначали у Львові. Також, у цей рік "Союз українок" впровадив День матері на Тернопільщині. Організовували концерти, конференції, фестивалі тощо. Відтоді День матері почали святкувати дуже широко. Проте у 1939 свято заборонила радянська влада. Свято матері повернули до України в 1990 році.
Традиції на День матері 2022
Багато країн мають традиції святкування Дня матері: дарують квіти, співають пісні, діти роблять власноруч вітальні листівки тощо.
З Днем матері Приміром, в США й Австралії заведено носити квіти гвоздики на одязі у цей день. Також важливо звертати увагу на колір пелюсток. Якщо квітка кольорова, то це свідчить про те, що мати жива. Білі гвоздики символізують пам'ять про померлих матерів. В Україні це свято асоціюється з бузком, який рясно квітне саме у цей період.