Шукати в цьому блозі

неділя, 19 лютого 2023 р.

 Вшанування Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам'ять загиблих під час протестів.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які загинули 9 років тому в центрі Києва, виборюючи право жити у вільній європейській державі. Юнаки, чоловіки, жінки. Свобода та Гідність – наші фундаментальні цінності, які ми, українці, захищали, відстоювали і будемо захищати і відстоювати завжди! До остаточної Перемоги над ворогом.


середа, 15 лютого 2023 р.

 День Єднання!



16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це молоде свято, воно було  засноване лише торік, указом Президента Володимира Зеленського. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.

Історія свята

Взимку 2022 року Росія почала без пояснень стягувати свої війська до українського кордону. Світові ЗМІ активно писали про можливість військового вторгнення РФ до України. Однією з можливих дат називали 16 лютого.

Українська влада закликала громадян країни не панікувати. Пізніше президент Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання України, щоб показати єдність українського народу, згуртувати українців навколо національної ідеї та показати російським пропагандистам, що українці — це єдиний народ.



понеділок, 13 лютого 2023 р.

 З Днем Святого Валекнтина!

День святого Валентина - це світле свято, присвячене прекрасному і піднесеному почуттю кохання. День всіх Закоханих відзначається на міжнародному рівні 14 лютого.



 

1.Таємні вінчання із Валентіном

За однією з легенд, День святого Валентина виник в пам'ять про Валентина, якого під час таємного вінчання римських патриціїв (корінних римлян) затримали разом з іншими. Один Валентин зміг уникнути страти, оскільки був представником вищого класу. Однак його слуг, як мали обвінчатися, стратили. Перед стратою Валентин написав їм листа у вигляді червоних сердець, що означають християнську любов. Послання нареченим повинна була передати сліпа дівчинка, але несподівано в темницю прийшов сам Валентин, який умовив варту відпустити його слуг натомість його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою і добротою, сліпій дівчинці, яка після цього прозріла і стала красунею. Валентин став символом проведення таємних шлюбних церемоній, які могли відбуватися тільки на знак справжнього кохання.

2. Священик, що заступився за закоханих

Більш популярна версія народження свята свідчить, що воно з'явилося за часів правління жорстокого імператора Рима Клавдія Другого. Жорстоким він був тому, що влаштовував криваві війни, які зовсім не влаштовували римлян. Внаслідок цього, Клавдій не міг зібрати армію, адже чоловіки не бажали покидати своїх коханих. Клавдій знайшов вихід: імператор заборонив всі шлюби і заручення в Римі. Християнський священик Валентин заступився за закоханих, почавши проводити таємні одруження без відома імператора. Священика схопили і ув'язнили, де він познайомився із дочкою наглядача Юлією. Священик написав дівчині любовного листа, яке підписав "Твій Валентин". Юлія прочитала його вже після страти Валентина 14 лютого 270 року н. е. Цією легендою і пояснюється походження "валентинок".

3. Легенда про трьох Валентинів

Третя легенда розповідає про трьох чоловіків з однаковими іменами - Валентин. Всі вони померли мучениками за свою християнську віру. Це сталося до 270 року н.е. Один із мучеників був лікарем і священиком у Римі і загинув у 269 році (також за часів імператора Клавдія II). Другий був єпископом в Італії і помер у 197 році. Ці мученики-Валентини були поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порта дель Пополо в Римі, які називають "воротами Святого Валентина"). Останки першого святого зараз зберігаються в базиліці Святого Валентина в італійській Терні, звідки він родом. Третій Валентин жив в Єгипті приблизно в 100-153 роках. Він повинен був стати єпископом і в своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнського кохання. Більше про нього нічого не відомо.

При тому, що свято прийшло з Риму, в Римсько-католицькій церкві святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а душевнохворих.



неділя, 22 січня 2023 р.

  22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Більш ніж сто років тому відбулось об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Цей день нагадує, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!

І зараз ми, як ніколи, об’єднані у своїх вчинках, думках і мріях. Бо ми всі разом прагнемо Перемоги і бажаємо жити у вільній, безпечній, справедливій і успішній країні. Саме таку Україну кожен з нас хоче бачити, саме такою ми її відбудуємо і зробимо.

Ми чітко усвідомлюємо, що маємо бути сильними і незламними, підтримувати одне одного, долати разом випробування. Пам’ятаємо, що сила духу, оптимізм, патріотизм і здатність знаходити спільну мову роблять націю сильною і нездоланною.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки.

Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

Слава Україні!


понеділок, 16 січня 2023 р.


 В Україні сьогодні, 16 січня, відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Всеукраїнський день пам’яті кіборгів було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт. Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

Скориставшись черговим "перемир'ям" росіяни замінували і підірвали опори останнього терміналу, знищивши його остаточно. За час оборони аеропорту десятки тонн градів, снарядів важкої артилерії і російських боєприпасів летіло на цей об'єкт майже кожен день. Як правило через голови мирних донеччан, адже терористи, за бажанням свого лідера, стояли за їх спинами. "Люди витримали — не витримав бетон", — так про цю подію розповідають українські захисники. 

За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.